TÁBORY
Tábory pořádáme již od roku 2003, kdy jsme se rozhodli s partou nadšenců (zdravotní sestry, učitelky, manažeři, živnostníci, kuchaři, ale i studenti VŠ), že uděláme tábor pro naše děti a přibereme i děti, našich kamarádů, klientů z plavání a jejich kamarádů. Od té doby jezdíme nepřetržitě každý rok s 35-40 dětmi na různá místa v Čechách. Někdy zůstaneme 2-3 roky, někdy jen jeden rok a hledáme další zajímavé lokality. Byli jsme v Krušných horách, Jizerkách, nedaleko Prahy i v jižních Čechách. Spali jsme v chatách, chatkách ale i ve stanech. Vždy máme pevnou stavbu, pro ubytování nejmenších, jídelnu a hernu pro případ špatného počasí. Občas si necháme uvařit, ale většinou si vaříme sami, díky tomu zvládneme i diety, vařili jsme pro dítě s celiakií nebo s alergií na mléko.
V roce 2010 jsme založili občanské sdružení DK Vodníček, o.s.. Kolektiv vedoucích se částečně prostřídal, jako v každém jiném pracovním kolektivu, ale základní jádro 5 vedoucích je stálých celou dobu. Založili jsme transparetní účet a finančně jsme se oddělili od plavání.
DŮLEŽITÉ
Dokumenty, které musíte odevzdat vždy s dítětem, pokud ho posíláte na tábor:
1) kopie posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci a škole v přírodě, který vám vyplní váš dětský lékař. Formátů je několik, např. zde
2) originál bezinfekčnost, kdy datum podpisu nesmí být starší 1 den, najdete zde
3) kopie karty pojištěnce vaší zdravotní pojišťovny
4) při zimním táboře ještě potvrzení o seřízení lyží buď ze servisu, nebo od rodičů podepsané prohlášení o seřízení.
Pokud si nejste jistí, co dětem zabalit s sebou, můžete se řídit seznamem na zimní či letní tábor, seznam je pouze orientační.
Číslo účtu pro tábory: 2001127109/2010, VS MMRR (měsíc a rok danného tábora), poznámka- jméno dítěte
Telefonní číslo na vedoucí v době konání tábora: 705 122 046
Storno podmínky
zrušení tábora: | poplatek: |
---|---|
do 14 dní před začátkem | 15% ceny ( v případě, že budeme mít náhradníka, vracíme vše) |
do 7 dní před začátkem | 30% ceny ( v případě, že budeme mít náhradníka, vracíme vše) |
do začátku | 100% ceny |
ZIMNÍ TÁBOR
Zimní tábor bývá týdenní od soboty do soboty. Nejsme žádný lyžařský kurz, ale vždy s námi jede nějaký instruktor, který naučí základy lyžování i úplné začátečníky. Děti kromě lyžování , sáňkování a jiných radovánek na sněhu, hrají hry v chatě i venku. Ubytovaní jsme v horské chatě, kterou máme sami pro sebe vždy nedaleko sjezdovek, v menších lyžařských centrech. Občas máme pobyt s jídlem, na některých chatách si vaříme sami.
Jak vypadá běžný den na táboře?
V půl 8 je budíček, po kterém následuje povinná rozcvička, aby se děti probudily, pak je ranní hygiena a snídaně. Kolem 9 začíná dopolední program, který závisí na počasí, děti jdou většinou lyžovat, nebo hrají jednu část celotáborové hry. Po obědě je polední klid a pak začíná odpolední program obdobný tomu dopolednímu. Jelikož sjezdovky jezdí většinou jen do 16:00, děti se po svačině jdou ještě koulovat, sáňkovat ... . Po večeři hrajeme etapu celotáborové hry, učíme děti nové společenské hry, karty apod. Večerka je mezi 20:00-21:30 dle věku dětí a náročnosti daného dne. Jeden den máme vždy od lyžování volno.
Co jsme s dětmi dělali na minulých táborech se dočtete v našich denících : 2017, 2018, 2019, 2020, 2022, 2023,
LETNÍ TÁBOR
Letní tábor bývá na celý týden, během kterého děti jezdí na kole a seznámí se i s jinými sporty (atletika, in-line bruslení, míčové hry, plavání, vše dle podmínek dané lokality), naučí se něco o pobytu v přírodě, šifrování a podobné dovednosti. Nesnažíme se z toho dělat sportovní soustředění. Děti hrají celotáborovou hru, kde se zapojí všichni, menší či větší děti. Odměnou je jim nalezení pokladu či táborová pouť, kde mohou utratit táborové penízky, které získávají plněním různých úkolů, nebo jako odměnu za šikovnost, chování apod.
Jak vypadá běžný den na táboře?
V půl 8 je budíček, po kterém následuje povinná rozcvička, aby se děti probudily, pak je ranní hygiena a snídaně. Kolem 9 začíná dopolední program, který závisí na počasí, děti buď odjíždějí po skupinách dle výkonosti na výlet na kole, nebo hrají jednu část celotáborové hry. Po obědě je polední klid a pak začíná odpolední program obdobný tomu dopolednímu. Jelikož je odpoledne delší, děti si berou svačinu s sebou a někde v klidu lesa si ji sní. Po večeři mají volný program, kdy si mohou hrát míčové i jiné hry, kreslit si nebo hrát společenské hry, karty apod. Večerka je mezi 8 – 9:30 dle věku dětí a náročnosti daného dne. Jeden den jdeme všichni na celodenní výlet do okolí. Cílem je vždy nějaká místní zajímavost (rozhledna, hora, zámek , hrad či zřícenina). Jak vypadal náš minulý tábor najdete v letním táborovém deníku.
Co jsme s dětmi dělali na minulých táborech se dočtete v našich denících : 2016, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023
REFERENCE
Co se ti na táboře líbilo?
flašková vodní bitva
Co se ti nelíbilo?
skoro každý den muselo naše družstvo jezdit do toho velkého krpálu
Co ti chybělo?
první dva dny pyžamo
Koho z vedoucích rád uvidíš i příště?
Aničku a tetu Jitku, protože jsou hodné
Co se ti na táboře líbilo?
skákání na trampolíně
Co se ti nelíbilo?
přelézání přes provazový kříž
Co ti chybělo?
nemohl skákat přes překážky, jen běhal
Co bys změnil?
chtěl bych jezdit delší trasy
Koho z vedoucích rád uvidíš i příště?
Pavla- hrozně nás proháněl
Koho naopak ne?
Aničku- protože je holka
Ahoj Míšo, jak se ti líbilo na táboře s Vodníčkem? … Trochu se mi stýskalo, ale jinak to bylo dobrý
Co se ti líbilo nejvíce? … Líbilo se mi, když jsme hráli hry – byli jsme rozdělený na týmy a jako úkol jsme měli předvést pohádku. Také se mi líbilo, když jsme měli závody, že jsem se umístil na 8. místě.
Co se ti nelíbilo? … Nelíbilo se mi, že jsme po obědě museli být na pokoji a být potichu
Koho z vedoucích bys rád zase viděl? … Rád bych, aby jeli zase všichni, co tam byli
V 5-ti letech začal syn s Vodníčkem jezdit na tábory na lyže v zimě a na kola v létě. Vrací se nadšený. Dan se naučil lyžovat :-)))