táborový deník zima 2022

V případě dotazů volejte 705 122 046

sobota 12.3.2022

Po 4 hodinách ve vlaku jsme dorazili do malebné vesničky Radvanice, kde na nás čekali všechny věci i teta Zuzka. Po ubytování v penzionu jsme se šli podívat, zda aspoň na sjezdovce je sníh. A byl tam:-) K večeři byl smažák s brambůrkem a všem nám moc chutnal. Večer jsme si vymysleli státy, které se zůčastní našich olympijských her. Závodit budou reprezentanti Lyžařského státu, Zimních šampionů a Strašidelných yettiů. Šli jsme brzo spát, abychom měli sílu na zítřejší lyžování.

neděle 13.3.2022

Dnešní den jsme začali rozcvičkou a  výbornou snídani (švédský stůl). Pak jsme vyrazili na sjezdovku, kde jsme vyzkoušeli, kdo jak umí lyžovat. Zatím máme 3 družstva, lyžaři závodníci (umí zatáčku i při rychlejší jízdě), lyžaři amatéří (sjednou místní sjezdovku a občas při tom zatočí) a nepolíbení lyžaři (trénují chůzi po sjezdovce a jízdu pluhem). Sluníčko nám k tomu krásně svítilo, a tak jsme si pobyt na svahu protáhli až do 13 hodiny. K obědu jsme měli rýži s masovo-zeleninovou směsí. Protože nás lyžování a sluníčko unavilo, dali jsme si krátký odpočinek, a potom vyrazili na splnění první olympijské disciplíny: zimní štafeta. Po rajské s těstovinami jsme si namalovali vlajky a šli spát.

pondělí 14.3.2022

Ráno proběhlo podobně jak včera, jen s tím, že rozcvičku tentokrát vedl pokoj největších kluků. K snídani byly lívance a moc nám chutnali. Na sjezdovku nám boty dovezla Zuzka autem, takže cesta byla rychlá a nenáročná. Lyžování je opravdu velmi jarní (slunce, 8°C), takže po 3,5 hodinách jsme už byli velmi unavení a měli jsme velikou chuť na oběd. Odpoledne, po krátkém odpočinku, jsme se šli projít na hřiště a cestou zpět jsme si vyzkoušeli biatlon. Šlo nám to docela dobře a největší boj se odehrál v závěru, kdy si zazávodili i vedoucí:-) Za odměnu všichni dostali po večeři jahodovou zmrzlinu a šli se chystat na zítřejší celodenní výlet do Adršpašských skal.

úterý 15. 3. 2022

Opět nastalo ráno. Dnešní rozcvičku vedly velké holky. Po snídani jsme dostali balíčky (řízek, sušenka a ovoce) a vyrazili k vlaku. Čekal nás celodenní výlet do skal. Procházka skalami byla velmi zajímavá. Děti, které sem jezdí často byly překvapeny, jak zde může být klidno a ledovo. Největší atrakcí byl pro ně zamrzlý Velký vodopád. Společně jsme poobědvali v přírodě a nakoupili jsme si drobnosti a pohledy, které vám brzy přijdou. TĚŠTE SE. :) Po návratu jsme s dětmi šli do tělocvičny, kde jsme hráli fotbal a vybíjenou. K večeři byly výborné buchtičky se šodó.

středa 16.3.2022

Ráno jsme se probudili do deštivého dne, což nám náladu nezkazilo a rozcvičkou jsme se protančili k výborné snídani. Celé dopoledne jsme strávili v tělocvičně, kde jsem hráli vybíjenou, fotbal a turnaj v curlingu. Po obědě se počasí umoudřilo a my jsme vyrazili na jediný zasněžený kopec široko daleko, vybaveni ježdíky/podprdelníky. Po návratu jsme děti vyždímali a zbytek odpoledne se nesl v duchu pohybových her.

čtvrtek 17.3.2022

Dnešní probuzení bylo mrazivé, ale po dešti ani památky. Proto jsme po snídani hned vyrazili na sjezdovku. I nepolíbení lyžaři ji sjeli téměř sami. Ostatní trénovali slalom, což byla další disciplína naší olympiády. Nejstarší si dovolili i frajeřinky, typu ježdění pozadu a dělání hodin. Po obědě nás čekala procházka k rybníku zvaný Hrůza, kde jsme si netroufli na další disciplínu, rychlobruslení, a tak si ji schováváme do tělocvičny. Procházku jsme zakončili na místním dětském hřišti. Po večeři si všechny děti namalovaly bílá trička, která si přivezly z domova.

pátek 18.3.2022

Pátek. Poslední příjemné probuzení. Prší? Pochybuji - polojasno.  Po pořádném papání přicházíme pod pomu. Počasí přeje. Připraveni. Postavíme překážky. Pech projel první. Patroch projel překážku prudce - připočítána penalizace.  Pak probíhaly průjezdy podle plánu. Papapli jsme po poledni. Při procházce plnili poznávačku. Pak přesunuli prkýnka před penzion. Poslední podvečerní papání - pizza. Pak přišlo překvapení. Převléknout, půjdeme přítmím podél potoka. Pouze pár překonalo počáteční protivný pocit. Pergamen poté přišel podepsat plný počet person. Po příchodu propukla párty. Protančníme podrážky. Přejeme poslední poklidnou přicházející půlnoc.

sobota 19. 3. 2022

Čekejte nás na Hlavním nádraží v Praze, cca 15:49 (R926). Čas příjezdu se může měnit, sledujte prosím web Českých drah. Veškerá dokumentace i zbytek peněz z vleků budou mít děti v kufru. Batohy a lyže si vyzvedněte opět na parkovišti, kde i ukončíme celý tábor. Jdeště jsm edoplnili fotky z dnešního vyhlašování výsledků olympiády a cesty domů:-)