táborový deník léto 2022

sobota 20. 8. 2022

POZOR, změna!!!
Odjezd autobusu je plánován na cca 10:15, dojezd do Prahy okolo 12:30. Čas budeme upřesňovat podle situace na cestě i při nakládání. Vracíme se na stejné místo, ze kterého jsme vyjížděli.

pátek 19. 8. 2022

V obavě z deště  a z blížícího se konce jsme zvolili program poklidný. Dopoledne se mohlo jet dobrovolně na kolo a nebo se bylo v táboře, kde jsme zkoušeli různé tradiční i netradiční hry a kreativní dovednosti. K obědu jsme měli čínské nitě se směsí, které nám moc chutnali, ačkoli je někteří nikdy nejedli! Po obědě začala nejoblíbenější část celého tábora - pouť, kdy děti mohly utratit všechny své tvrdě vydřené penízky z celotáborovky. V té bylo ostatně pořadí následující: vyhráli červení, druzí byli zelení, třetí modří a uzavírali žlutí. Nutno ale podotknout, že bodové rozdíly byly minimální a týmy byly letos extrémně vyrovnané. No a pak už se šlo balit :( Zítra odjíždíme...

čtvrtek 18. 8. 2022

Dnešek měl být nejteplejší den, rozhodli jsme se tedy kola zařadit hned po snídani. Vyrazili jsme na takové již spíše menší výlety, neb síla dochází všem účastníkům tábora. Někteří se jeli koupat, někteří na zmrzku, někdo se ještě víc pohoupat v singltrecích. V průměru děti v jednotlivých družstvech po řadě jezdí cca 18 km, 15 km, 8 km a 2 km různým terénem. K obědu byly, v rámci přípravy na odpolední program, smažené mozky našich nepřátel s podzemními hlízami. Odpoledne totiž vyvrcholila naše celotáborová hra Bitvou pěti armád. Děti a skřeti bojovali celé odpoledne ve třech různých druhů soubojů, aby nakonec zvítězil tým zelených, kteří porazili skřety a ještě našli Arcikam! Večer jsme si jen v rámci rituálu kremace nepřátel na plameni opekli večeři a proběhlo velké mytí. Většina boje proběhla v prachu, na konci tedy všichni připomínali spíše skřety. A zítra už budeme balit :(

středa 17. 8. 2022

Jsme v polovině! Zatímco dopoledne jsme pašovali zbraně do Jezerního města, odpoledne jsme sjížděli singltreky. K obědu jsme měli prasátko s oranžovým kořenem a podzemními hlízami, zatímco k večeři jsme měli provázky a provazy s rajčatovým glazé. Zbraně jsme propašovali více než úspěšně a dokonce se nám podařilo ztrestat hlídku. Jedničky se vydaly na dlouhou túru po různých singltrecích, dvojky si dojely do Nového Města p. Smrkem, trojky prozkoumaly místní lesy a čtyřky trénovali jízdu do kopce. Jo a poslali jsme pohledy!

úterý 16. 8. 2022

Dnes bylo nádherně, celý den svítilo sluníčko! Protože dodržujeme známé pravidlo, že "třetí den je krizovej", tak jsme dnes na kolo jeli jen dobrovolně. Dobrovolníků bylo celkem 5 a protože to byli zkušení cyklisté, vyrazili na drsňáckou cestu po nejtěžších singltrekách v okolí - jeli černý Hejnický hřeben a červenou Libverdskou stranu. Ostatní táborníci v táboře hráli různé míčové a jiné hry včetně hraní vybiky dětí proti vedoucím. V poledne jsme se posilnili vývarem z ptákoběha a důlními buchtami se sněhem a vyrazili jsme do lesa. Museli jsme totiž překonat Mlžné hory a hádat Glumovy hádanky ve tmě. Navíc ještě proběhla bitva se skřety, takže program byl nabitý. Po večeři, která se skládala zejména z placek ze skřetích ponožek s podzemními hlízami, nás čekala aktivita vskutku královská - táborák se zpíváním. Rozdali jsme si letošní zpěvníčky a zpívali jsme z plna hrdla. No a pak už jsme museli na kutě :) .

pondělí 15. 8. 2022

Ačkoli dnešní předpověď předpovídala déšť, nebáli jsme se ho a po snídani hned vyjeli na kola. Dvojky objeli část Vyhlídek nad Libverdou, konkrétně se podívali na Vyhlídku Pekelské sázky a Vyhlídku s kohoutem. Trojky pěšky došly na hřiště do Libverdy a dali si zmrzku u Obřího sudu. Čtyřky dojeli na kolech až k Obřímu sudu, který důkladně prozkoumali včetně zmrzky a seznámili se s místní zemědělskou technikou. Jedničky potom projely větší okruh přes Ludvíkovský traverz a Hubertku. K obědu jsme měli mozečkovou polévku a skřeťačky s Zelenou Elfskou Listovou Íjáčkovskou věcí a knodlem. Po odpočinku jsme vyrazili do Roklinky!  Po cestě jsme raději skřítkům ještě stavěli domečky, aby měli kde bydlet a elfové z nás měli radost. Přišli jsme do Roklinky a zjistili jsme, že elfskou krmi nebudeme schopni jíst. Vypadalo to jako tráva a listí... Museli jsme si tedy uvařit sami. Po drobném hobitím šmejděníčku v elfské spíži, při kterém jsme získali ingredience, a po krátkém senzorickém testu, při kterém jsme získali recept, jsme si uvařili skvělé hobití fazole s klobásou. Večer už jsme se pak jen věnovali bojové průpravě - stříleli jsme z luku a vzduchovky a učili jsme se šermovat s tréninkovými měkčenými zbraněmi akorát pro hobity.

neděle 14. 8. 2022

Ráno jsme se probudili do teplého dne. Po vydatné snídani jsme se rozdělili do týmů a vydali jsme se na První zkoušku. Zlí zlobři nám ukradli při naší výpravě rozlišovací šátečky a museli jsme je získat zpět. V těsné a napínavé bitvě nakonec vyhrál tým červených, zlobry však porazily všechny týmy! Na posilněnou jsme si daly výborný oběd - lentilková polévka a ptákoběh na paprice s dotekem Itálie. Odpočinuli jsme si a vyrazili na kola! Jako již tradičně jsme vytvořili čtyři týmy - zdatné jedničky, neméně zdatné dvojky, o vlásek méně zdatné trojky a all stars tým čtyřek. Zatímco jedničky podnikly první průzkum singltreků a vyrazili si na modrou trasu Hřebenáč v Novém Městě pod Smrkem, dvojky se svezly k Novoměstské studánce Kyselka. Trojky prozkoumaly okolí tábora a les, čtyřky se ujišťovaly v pohybu na kole, což se jim ovšem dařilo znamenitě (včetně ukazování směru jízdy rukou!). I přes drobný deštík se výlety všem skupinám povedly. Po návratu z kol následovala samozřejmě večeře, ke které jsme si dali přátelské spojení Itálie a Číny. Abychom se nenudili, sehráli jsme ještě přátelské utkání v hobitkopu (zkráceně hobiťák) - speciálnímu druhu míčového sportu, až nápadně se podobajícímu fotbalu. Nicméně hrají jej pouze hobiti, padají hobigóly, střílí se hobitonalty a používá se hobibalón. Turnaj vyhrálo družstvo žlutých. Z lesa se nicméně vynořilo i pár zlobrů, že chtějí hrát odplatu za dopoledne. Všichni hobiti se tedy vrhli do akce a ačkoli se zlobři snažili a podváděli, co se dalo, nakonec na férové hobigóly prohráli 1:2.

sobota 13. 8. 2022

Pan řidič nás i přes drobné zdržení bezpečně dovezl do cíle. Od silnice jsme si kola vyvezli do menšího kopečku do lesa, kde na nás už čekala krásná budova s chatkami a dalšími vedoucími. Představili jsme se, ubytovali jsme se, vyrobili jsme si cedulky na dveře a šlo se na večeři! Měli jsme párek v rohlíku, klasiku všech klasik, a moc nám chutnala. Během večeře se stalo něco zvláštního. Přišel nám do jídelny pán, co tvrdil, že je hobit Bilbo. A najednou se tam trousili i nějací trpaslíci?! Nakonec to zakončil Gandalf. Po bouřlivém dialogu jsme se nakonec všichni svým podpisem přidali k výpravě pana Pytlíka a jsme zvědaví, co nám zítřek přinese!

Odkaz na fotky je tady. Číslo do tábora na vedoucí je 705 122 046.

před odjezdem

Uvidíme se zítra ve 13:00 na autobusovém nádraží v Letňanech, spacák s sebou! :)

Adresa na posílání pohledů:

Jméno dítěte
DK Vodníček - Magna
Tábor Na Vyhlídce
Lázně Libverda
46401

Balíčky prosím posílejte pouze po domluvě. Poštu nám budou vozit obden, pošlete prosím tedy pohled co nejdříve, aby do konce týdne určitě přišel.