táborový deník zima 2023

Neděle 5.2.2023

Cesta proběhla v pořádku, zvládli jsme i přestup a po krátké pěší cestě jsme dorazili k penzionu, kde nás již čekaly všechny věci. Protože byly děti zvědavé, kde budeme lyžovat, šli jsme se podívat na sjezdovku, a tam jsme dojedli, co nám zbylo z vlaku. Po návratu jsme se ubytovali, dali si výbornou večeři (francouzské brambory) a pak už nás čekala cesta do Bradavic průchodem 9 3/4. Moudrý klobouk nás rozdělil do 4 kolejí (Zmijozel, Nebelvír, Havraspár a Mrzimor). Všechny děti dostaly deníček, do kterého si budou sbírat nálepky za splnění úkolů.

Pondělí 6.2.2023

Máme za sebou první lyžování! Hurá!!! Vyšlo nám krásné počasí, plné sluníčka. Děti se nejprve rozdělily do skupin a rozjezdily se na menší sjezdovce. O něco zdatnější děti později navštívily i sjezdovku velkou. Všem to moc šlo a rozjezdili se nám i nelyžaři. Lyžování bylo vyčerpávající, ale naštěstí na nás v penzionu čekal skvělý oběd (rajská s kolínky). Po obědě si šly děti odpočinout a odpoledne jsme vyrazili bobovat - to mělo velký úspěch. Po návratu jsme si dali večeři (smažený květák s bramborem) a šli jsme si zahrát první celotáborovou hru. První vítězství po náročném soutěžení nakonec urval tým Havraspár a získal tak první viteál, k poražení Pána zla.

Úterý 7.2.2023

Další lyžování se neslo ve stejném duchu jako včera, opět nám totiž přálo počasí a děti se zlepšovaly každým sjezdem. Proto se většina dětí dostala i na velkou sjezdovku, na kterou si ale rychle zvykly. Větší sjezdovka ale také znamenala větší vyčerpání a proto jsme museli doplnit energii dalším vynikajícím obědem (Kuře s rýží). Odpoledne jsme se opět vydali bobovat a vyblbnout do sněhu, kde děti zanechaly vzkaz pro rodiče, schválně jestli ho najdete! To nám ale opět vzalo hodně sil, které ale nebylo problém nabrat, k večeři jsme totiž dostali ovocné knedlíky. Po večeři na děti čekala další hra o viteál - curling. V tomto boji na život a na smrt nakonec zvítězil tým Nebelvír a dočkal se tak svého prvního viteálu.

Středa 8.2.2023

Dnes jsme jako obvykle vyrazili ráno lyžovat. Téměř všechny děti si už vyzkoušely jízdu na velké sjezdovce, a moc je to bavilo - jsou to šikulky. I když se říká, že je třetí den kritický, my jsme dnes lyžovali zatím nejdéle za tu domu co jsme tady. Počasí nám přeje, již třetí den svítí sluníčko. Po lyžování jsme šli doplnit energii do penzionu, kde jsme si dali oběd (hovězí plátek s kaší) a odpočinuli jsme si. Odpoledne jsme vyrazili na hřiště a na procházku. Potom jsme si ještě v tělocvičně zahráli hru na jelena a šli jsme na večeři, dali jsme si špagety s boloňskou omáčkou. Večer jsme měli na programu turnaj v karetní hře doble, děti hrály v týmech a soutěžily o další viteál. Vítězství dnes opět získal tým Nebelvír a dostal se tak do vedení.

Čtvrtek 9.2.2023

Dnes jsem se probudili do mrazivého rána a čekal nás nabitý den. Po snídani jsme vyrazili na svah, kde jsme měli kromě tradičního lyžování naplánovaný i slalom. Všechny děti ho zvládly na jedničku. Po lyžování jsme vyrazili na oběd, dnes byl vepřový plátek s bramborem a dušenou mrkví. Po odpoledním klidu přišel na řadu oblíbený biatlon. Děti soutěžily opět v týmech a nejúspěšnější byl dnes Havraspár, nicméně všem to opravdu moc šlo a výsledky byly opravdu těsné. Po náročném biatlonu jsme se šli posilnit na večeři (rizoto). Pro velký úspěch jsme si večer zopakovali turnaj v doble a v tom dnes své první vítězství získal týmy Zmijozel a Mrzimor.

Pátek 10.2.2023

Závěrečný den lyžování jsme zvládli perfektně, po obědě jsme stihli získat poslední viteál a porazili tak společně pána zla. Po závěrečné večeři (buřtguláš) jsme zabalili skoro všechno, co jsme přivezli. A zbytek už vám povypráví dětičky. Vidíme se zítra v 15:42 - (oficiální příjezd vlaku) na nástupišti, nebo o pár minut později v okolí ulice Opletalova 37.