taborový deník zima 2024

Sobota 10.2.

děti dojely v pořádku, ubytovaly se a po výborné večeři (smažák:-) si šly hrát hry do tělocvičny, kterou můžeme využívat. Další, podrobnější informace zase zítra večer. Odkaz na fotky vám pošleme do mailu. Dobrou noc

Neděle 11.2.

Dnes jsme prožili deštivý den, a tak jsme den využili k soutěžení a hrám po týmech. Začali jsme hned po snídani oblíbeným curlingem, poté jsme se vydali na procházku ke sjezdovce, obhlídnout sněhové podmínky na zítřejší lyžovačku. Po úplně promočeném návratu jsme se usušili a dopoledne završilli vybíjenou, fotbalem a hrami v tělocvičně. Po obědě (řízek s bramborem) jsme si řádně odpočinuli. Odpodledne jsme strávili zase v tělocvičně a soutěžili (opičí dráha) o táborové dukáty. Po číně k večeři jsme si zahráli Máme rádi Česko, což děti velmi bavilo.

Pondělí 12.2.

Dnešní den byl konečně ve znamení lyžování! Hned po snídání jsme se vydali na sjezdovku, která byla narozdíl od okolí pokrytá sněhem. Děti se podle výkonosti rozdělily do družstev. Nejzkušenější zamířili rovnou na velkou sjezdovku, méně zkušení na menší sjezdovku a nelyžaři využívali místní vlek (v podobě vedoucích), netrvalo to ale dlouho a malou sjezdovku už byli schopni sjet a vyjet úplně všichni. Po náročném lyžování přišel k chuti oběd (guláš s knedlíky) a odpolední klid. Po něm se děti opět vydováděly v tělocvičně, kde hrály různé míčové hry - fotbal, házená… Pak už přišel čas na další jídlo, na večeři(kuřecí stehno s bramborem). Večer jsme pro velký úspěch zakončili opět hrou Máme rádi Česko a curlingem.

Úterý 13.2.

Dnešek jsme jako obvykle zahájili snídaní a poté jsme vyrazili pilovat lyžování. Všichni už krásně jezdí na vleku a sjíždí sjezdovky. Zkušenější lyžaře dnes čekala lekce carvingu a začátečníci se dnes dále velice úspěšně seznamovali s obloučky. Po vyčerpávajícím dopoledni jsme se šli posilnit obídkem (kuře na paprice) a odpočinuli jsme si. Odpoledne jsme hráli hru hádej kdo jsem a pak jsme vyrazili do oblíbené tělocvičny, kde to děti moc baví a hrály opět různé týmové hry. Za odměnu na nás večer čekaly ovocné knedlíky, na kterých si děti moc pochutnaly. Večer jsme si zahráli hru o táborové dukátky a tentokrát to byli týmové aktivity, které měly u dětí velký úspěch a všichni jsme se pobavili.

Středa 14.2.

Dnes jsme si užili další lyžovací den, měli jsme krásné počasí a děti se opět zlepšovaly. Nejzkušenější opět trénovali carving, a všichni zpočátku nelyžaři už nám sami drandí sjezdovky a jezdí na vleku. Po skvělých lyžařských výkonech jsme se posilnili obídkem (špagety s račatovou omáčkou). A po poledním klidu jsme vyrazili na procházku po okolí, zastavili se na hřišti a zahráli si další hry o táborové dukátky. Po prochajdě jsme ještě zašli do tělocvičny a tam hráli oblíbený fotbal a líný tenis. K véče na nás čekaly zapečené brambory a jako večerní hru jsme si pro velký úspěh zahráli aktivity.

čtvrtek 15.2.

Máme za sebou další nabitý den, i když nám počasí dnes moc nepřálo a byla velká mlha, tak děti i přes to statečně prolyžovaly celé dopoledne, jako obvykle jezdily jako draci a moc si to užily. Na oběd jsme dnes měli krkovičku s bramborovým knedlíkem a špnátem. Po odpoledním klidu jsme hráli míčové hry v tělocvičně a na schovávanou, což mělo u dětí velký úspěch. K večeři jsme si dali kuřecí maso na indický způsob a večer si děti malovaly tašky, hrály curling a ping-pong.

pátek 16.2.

Po vydatné rozcvičce i snídani jsme si dnes dali prodloužené lyžování zakončené závody. Odpoledne jsme strávili přípravou na odjezd a hraním míčových her v tělocvičně. Večer proběhlo vyhlašování celotýdenní hry a lyžařských závodů.
Sobota17.2.
Vlak přijel včas, všechny děti odevzdány rodičům, doufáme, že spokojené. Těšíme se na další na setkání na dalších táborech.