letní táborový deník 2016

Fotky z tábora  z července 2016 najdete zde.

sobota 9. 7.

Za námi je první den plný legrace a překvapení. Z cílové vlakové zastávky Rybniště jsme se vydali na krátký pěší výlet směr Jedlová. Cesta nám trvala krásné tři hodiny, kdy jsme si kromě hraní v lese ukázali i některé houby. K večeři jsme měli skvělé hot dogy a zeleninu od tety Jitky. Po večeři jsme se rozřadili do družstev a přečetli jsme si úvodní dobrodružný příběh, kterým jsme byli zasvěceni do celotáborové hry, pojmenované Hledání Tolštejnského pokladu.

neděle 10.7.

Dnešní nádherný prosluněný den začal snídaní venku a hned po snídani pokračoval rozřazením do čtyř cyklistických družstev – vznikly týmy Dravců, Machrů, Borců a Dříčů. Po krátké vyjížďce jsme se vrátili k hovězímu vývaru a žemlovce a odpočali si při poledním klidu. Na svačinu se všechna cyklistická družstva sešla v lese u potůčku a v rámci celotáborové hry si každé družstvo našlo svůj kus mapy k pokladu. Po večerních špagetách jsme se prohlédli, jestli nemáme klíšťata a přes sprchu pokračovali do postelí.

pondělí 11.7.

Ranní vyjížďka na kole se nesla v duchu příjemné nálady, spousty borůvek a slunečného počasí. U družstev se vystřídali vedoucí a některé děti se přeřadily do týmu, který jim lépe vyhovoval – většina se dnes cítila na lepší výkony. K obědu jsme si dali Kentucky kuře s bramborem a zelným salátem, po poledním klidu napsali pohledy domů. Během odpoledne jsme si po fáborkách došli pro další kus mapy a ještě před večeří, ke které byla krupicová kaše, vyhráli vodní bitvu.

úterý 12.7.

Dnes, ve třetí, krizový den, jsme zvolili volnější režim. Po výborné snídani jsme vyrazili do lesa stavět domečky, kde jsme vydrželi až do oběda. K obědu bylo kuře na paprice s těstovinami. Po poledním klidu jsme vyrazili, někteří pěšky, někteří na kole, na borůvky do lesa. Nasbírali jsme jich tolik, že zítra budeme mít ke snídani borůvkový koláč. Zbytek odpoledne jsme lovili a hledali suroviny do buřtguláše, který si jednotlivá družstva sama uvařila. Všem se moc povedl a za to kuchařky odměnily děti dalším kusem mapy.

středa 13.7.

Dnes jsme se dopoledne odpočatí a plní sil znovu vypravili na cyklovýlet. Všechy děti statečně šlapaly a je znát, že už jsme něco najezdili a natrénovali, zejména u přehazování. K obědu jsme si pochutnali na květákovém mozečku a bramborách a po krátkém odpočinku jsme vyrazili na výlet do štol. Tam jsme si, i přes lehký strach z tmy, nechali vysvětlit, jak se v místních krajích těžilo stříbro. Po návratu do kopce zpět jsme si k večeři dali guláš. Navíc jsme se rozhodli, že si uvaříme vlastní čaj, takže jsme se sešli u ohně a celou akci bleskově provedli ještě před příchodem přeháňky.

čtvrtek 14.7.

Dnes jsme se probudili do deštivého rána, což nás ale nijak neodradilo od hraní her. Skládáním tangramů, barvením triček a hraním společenských her jsme strávili celé dopoledne, které jsme zakončili zapečenými těstovinami. Po poledním klidu jsme si vysoutěžili další dílek mapy k pokladu a jelikož přestalo pršet, tak jsme se alespoň pěšky vypravili ven na procházku. Po večeři, ke které jsme si dali rizoto, jsme si ještě chvíli hráli a pak zalezli do postelí. Ty jsme ale ještě na chvíli opustili, abychom si po svíčkami vyznačené trase došli pro další dílek mapy a zpět do chaty, kde nás čekal zasloužený spánek.

pátek 15.7.

Po noční bojovce, kterou všichni úspěšně absolvovali bez jediné prolité slzy, jsme zahájili den velkou snídaní, protože nás čekal celodenní výlet. Bohužel jsme kvůli počasí museli nejen zrušit tak moc oblíbenou rozcvičku, ale také posunout náš výlet až na odpoledne. Dopoledne jsme si tak alespoň zasoutěžili o poslední díl mapy, na kterém už konečně bylo vidět umístění pokladu. Také jsme si uvařili své vlastní čaje – Ultraléčivý čaj, Lesní káva, Dřevorubcův dech a Lesní tajemství, porota všechny ocenila! Po hamburgerech, co jsme měli k obědu, jsme se konečně vydali směr Tolštejn a ukrytý poklad. Nakonec se ukázalo, že poklady jsou 4, pro každé družstvo jeden. Každý v něm našel poukázku na zmrzku, kterou všichni s chutí uplatnili v místní restauraci. Po svačince jsme prohlédli zbytek Tolštejna a začali jsme se vracet zpátky do chaty. Cestou se ještě oddělila skupina, která si cestu prodloužila o výstup na rozhlednu Jedlová. K večeři jsme měli výbornou domácí bramboračku a chleba se salámem, šunkou nebo sýrem. A pak už jsme konečně měli pouť! Tam děti mohly utratit nasbírané penízky a získat za ně nějaké suvenýry.

Posted in aktuality.