táborový deník léto 2019

Sobota 13. 7.

Hned po rozloučení s rodiči jsme se vydali na jih. Postupnými přískoky jsme dorazili až do Starých Hutí do chalupy U Krtka. Před večeří, ke které jsme si dali párky s rohlíky, hořčicí a kečupem, jsme si pokreslili hrnečky tak, abychom si ho každý poznali. Zítra se chystáme na kola, takže jsme radši rychle vydali na kutě.

Neděle 14. 7.

Ráno nás překvapilo počasí – vůbec nepršelo! Urychleně jsme se rozřadili do výkonostních tříd na kola a vyrazili vstříc novým dobrodružstvím. První družstvo si za svůj dopolední výkon rozhodně zasloužilo pochvalu, další družstva se je také snažila dohnat. Odpoledne jsme se vzdělávali ve zdravovědě a moderních postupech na motivy příhod Krtka a Orla. Lehce jsme prozkoumali okolí a už víme, kde je tu největší krpál. Snad se tam nevydáme na kolech…

Pondělí 15. 7.

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál… se dnes ocitla naše chata. Dopoledne jsme pomohli Krtkovi sestrojit raketu a odpoledne, když se počasí umoudřilo, jsme si vyrobili trička a důkladně na sluníčku proschli. Po večeři, ke které jsme měli květákový mozeček, jsme napsali pohledy rodičům. Abychom zítra mohli vyrazit na výlet do civilizace, dali jsme si večer všichni sprchu a pak poměrně rychle usli.

Úterý 16. 7.

Hned po snídani jsme dnes vyrazili na celodenní výlet. V Borové Ladě, která leží nedaleko, je totiž umístěn sovinec, který jsme se rozhodli navštívit. Cestou jsme sice museli překonávat různé překážky (například jsme se přebrodili a druhý břeh potoka), ale všichni si výlet i zasloužené osvěžení v podobě zmrzliny moc pochvalovali.

Středa 17. 7.

Dopoledne jsme měli důležitý úkol – Krtek by potřeboval kalhoty na všechny svoje poklady. Rozhodli jsme se tedy, že mu pomůžeme kalhoty ušít (a, samozřejmě, s velkými kapsami), ale museli jsme kvůli nim absolvovat náročnou cestu po fáborkách. Odpoledne jsme opět osedlali své železné oře a vydali se například na unikátní rozhlednu nad Zadovem. Z místního bývalého skokanského můstku je do okolí nádherný rozhled!

Čtvrtek 18. 7.

Dopoledne jsme opět vyrazili na kolech do okolí. Nesměli jsme však start dne příliš přepálit, aby nám zbyly síly na odpolední olympiádu. Tato velká fair play sportovní událost byla složena z osmi disciplín: skok z krtince do dálky, hod krtkem, trénink paměti, slalom, jízda zručnosti, střelba z luku, běh do kopce a sprint. Před večeří jsme si ještě vyrobili na zítra snídani. Když padla tma, čekala na nás ještě bojovka.

Pátek 19. 7.

K snídani jsme si dali Krtkův dort. Dnes dopoledne jsme naposledy vyrazili na kola. Jedničky s dvojkami se dokonce projely lanovkou! Po obědě proběhlo vyhlášní olympiády i celotáborové hry a závěrečná pouť, kde jsme mohli utratit své těžce získané body.

Sobota 20. 7.

Dnes pojedeme domů. Autobus by nás měl do Prahy na Hlavní nádraží – přímo na místo, kde jsme minulou sobotu nakládali kola a věci – přivézt v 15:00. Tuto informaci zde budeme průběžně (i cestou) upravovat.

9:30 – Zatím jde vše podle plánu, děti mají zabaleno. Teď následují hry venku a čekání na autobus.

12:10 – Odjezd, cestu bychom měli zvládnout za 2,5 hodiny, aktuálně to tedy vypadá, že přijedeme už před třetí.

13:30 – projeli jsme kolem  Příbrami, do hodiny jsme na místě!

Posted in Nezařazené.