táborový deník léto 2023

sobota 19. 8.

Celý den jsme jen balili a teď jsme konečně doma! Pokud vám v kufrech něco přebývá nebo chybí, zkuste se nám ozvat. Nám také něco zbylo 🙂  Už nicméně plánujeme další ročník našeho skvělého tábora. Pojedeme zase do Jizerek, tentokrát bez kol, a to v termínu 10. – 17. 8. 2024. Plánujeme turistický tábor po krásách Jizerských hor, jednou bychom rádi přespali venku mimo tábořiště. A téma? Kdo ví… Alenka v Říši divů? Strašidla? Noc v muzeu? Uvidíme 🙂 Těšíme se na vás zase za rok!

pátek 18. 8.

Dnešní den už byl spíše odpočinkovým, ale samozřejmě šlo ještě o výhru v celotáborovce! Dopoledne jsme se tedy postavili armédě Bílé královny a po líté bitvě jsme ji úspěšně porazili. Díky této hře, kde se počítalo, kolik vojáků který tým zneškodnil, jsme mohli konečně rozhodnout i vítěze soutěže. S pořadím nám trochu ještě míchaly body za úklid chatek, každopádně vyhráli červení (s Petrou už potřetí v řadě), druzí byli modří, třetí byli zelení a bramboroví byli žlutí. Po předání diplomků a celkovém vyhlášení výsledků jsme se mohli vyřádit na jarmarku, Utratili jsme tam své těžce vydělané peníze a domů si vezeme různé památky na tábor 🙂 Na večer pak už vzplál oheň, opékali jsme buřty, zpívali jsme s kytarou a pomalu se uložili ke spánku.

čtvrtek 17. 8.

Dopoledne jsme znovu vyrazili na kola, abychom odpoledne mohli hrát velkou hru. Všichni jsme se podívali na single trek, kromě již unavených členů výpravy, a všem se to moc líbilo. K obědu jsme měli strouhanou božskou manu s bramborem. Odpoledne jsme začali hrát hru Obětování Aslana, která bude trvat až do zítra. A večer nás čekala bojovka, na kterou se odvážlivci vydali všichni a všichni ji zvládli.

středa 16. 8.

Konečně se trochu ochladilo! Po snídani jsme vyrazili na kolo, podívat se po přírodě a zvířátkách. K obědu jsme měli smažené vlčí mozečky s bramborem, které nám všem skutečně moc chutnali a zase nezbylo vůbec nic! Odpoledne jsme vyrazili zachránit Edmunda, který padl do zajetí Bílé čarodejnice. Cestou jsme potkávali různé příšery, které nás nutili plnit úkoly, aby nás pustili dál. Úplně na konci jsme museli vysvobodit Edmunda z klece a přemoci dva medvědy. Bylo to náročné, ale zvládli jsme to! Po osvobození Edmunda jsme zjistili, že jsme v centru armády Bílé čarodějnice, cestou do tábora jsme jim tedy ještě vyrabovali spižírnu. K večeři jsme si z ukradených zásob vyrobili pizzu, která byla skvělá!

úterý 15. 8.

Dnešní den byl třetí, krizový. Trávili jsme ho tedy volněji, i kvůli vysoké teplotě. Dopoledne jsme se vydali na malé pohoupání po single treku, případně na oplatku do Lázní Libverda. K obědu jsme měli vdolečky s domácím pribináčkem, kterých jsme snědli celých 192! Odpoledne jsme trávili vodní bitvou, psaním rodičům pohledy a bojovým výcvikem armád. Kromě přehazované jsme hráli deskovky, kreslili jsme, četli jsme si nebo jsme háčkovali či jezdili překážkovou dráhu na kole. K večeři jsme měli salát z narnijské zahrady plný zeleniny, který nám také moc chutnal. Večer jsme dokoukali zase kousek filmu a hlavně… Hlavně! Přijeli dobrovolní hasiči z Lázní Libverda nám ukázat svojí techniku! Zahoukali, zablikali, všechno ukázali a něco nás nechali i vyzkoušet! Bylo to super!

pondělí 14. 8.

Ráno jsme začali výbornou snídaní, ke které jsme dostali kromě úplně čerstvých rohlíků i čokokuličky! No a pak byl čas na Vánoce v Narnii! Každá armáda pečlivě vyrobila z přírodnin i krepového papíru ozdoby, kterými ozdobila vybraný stromeček v lese. Navštívil nás Santa Claus, Zuzanka, Petr a Lucinka, stromky si prohlédli a netrpělivě čekáme, který se jim líbil nejvíc. Po kreativní části bylo potřeba ještě nějakou akční část a tak jsme ostřelovali vlky přes řeku. Samozřejmě jsme dosáhli drtivého vítězství a vlky jsme porazili! K obědu jsme měli kulaté, dlouhé a masové. Odpoledne následoval výlet na kolo. Zatímco někteří cyklisté vyjeli až na hranice Polska na rozhlednu či se koupali v Novém Městě pod Smrkem na koupališti, jiní si vyzkoušeli single trek vůbec poprvé, a to na části, která vede okolo tábora. K večeři byly lana a provazy, které sklidily obrovský úspěch a musel se dodělávat celý další hrnec! Po večeři byl čas na první část filmu, který jsme dokoukali do půlky. To byla naše pohádka na dobrou noc. Tak dobrou noc!

neděle 13. 8.

Po budíčku, rozcvičce a snídani jsme zahájili dopoledne seznamováním se v týmech a batikováním rozlišovacích šátků. Jak se to povedlo, je vidět v naší galerii! Před obědem jsme ještě hráli hru Útěk z bobří hráze. Nejvíce potravin z bobří hráze do kempu Aslanovy armády odnesla armáda červených Lišek. Na druhém místě skončila modrá armáda Medvědů, na třetím místě armáda zelených Jelenů a na bramborovém místě armáda žlutých Veverek.
Po obědě, ke kterému byla velká bobří hráz s masem, jsme se začali rozřazovat na kola. Po rozřazení jsme vyrazili na single trek, případně jsme navštívili místní hřiště nebo jsme pilovali naše jezdecké schopnosti v jízdě zručnosti.
K večeři jsme měli Dary z Calormenu, což nám moc chutnalo a nezbylo vůbec nic! 🙂
No a před spaním jsme se jen pokusili navzájem porazit ve vybíjené a dalších míčových hrách, umyli jsme se a mazali jsme na kutě.

sobota 12. 8.

Všechny fotky z našeho tábora naleznete v naší galerii, budeme je průběžně přidávat 🙂

Jsme na místě a vybalujeme se, cesta proběhla v pořádku.

Po úvodní svačince jsme se seznámili s tábořištěm a seznámili se i mezi sebou. K večeři jsme měli párky pana Tumnuse, které sklidily velkolepý úspěch a všechny jsme snědli. Další na programu bylo překvapení – svou přítomností nás poctila Bílá čarodějnice! Představila se nám, ukázala nám Narnii a slíbila nám sladkou odměnu, když přivedeme další lidi. Po jejím odchodu se ale zjevil faun Tumnus a uvedl vše na pravou míru! Rozdělil nás na 4 armády – Veverky, Jeleny, Medvědy a Lišky. V rámci armád jsme se seznámili a tím završili náš den.

před odjezdem

Uvidíme se zítra ve 13:00 na https://mapy.cz/s/gupezuduzo, spacák s sebou! 🙂

Adresa na posílání pohledů:

Jméno dítěte
DK Vodníček – Magna
Tábor Na Vyhlídce
Lázně Libverda
46401

Balíčky prosím neposílejte, pouze pokud by šly jako dopis. Poštu nám budou vozit obden, pošlete prosím tedy pohled co nejdříve, aby do konce týdne určitě přišel.

Posted in Nezařazené.