táborový deník zima2018

Neděle 11.2.2018

Po 4 klidných hodinách ve vlaku, jsme dojeli na Špičák a dalších 40minutách svižné chůze jsme došli na nám již dobře známou chatu Slavoj. Kde už na nás čekali naše věci. Po ubytování nám zbyla ještě spousta energie na dovádění ve sněhu. Po špagetách jsme se seznámili s celotáborovou hrou a naučili jsme se , jak se oblékáme na lyžování (tedy snad:-) . Děti měly večerku dle věku a už se v postýlkách těší na zítřejší lyžování.

Pondělí 12.2.2018

Po pestré a vydatné snídani jsme se odebrali na sjezdovku, kde jsme se rozdělili na dvě skupiny, jedna lyžovala na větším vleku a druhá na menším (skupiny byly rozděleny podle lyžařských schopností). Po ukončení lyžování jsme se vrátili na oběd (zeleninová polévka, kuře s rýží). Odpoledne jsme strávili venku před chalupou závoděním týmů ve sjezdu na kluzácích v mašince, tento závod jsme zapojili do celotáborové hry a všichni jsme si ji skvěle užili. K večeři jsme měli ovocné knedlíky s čokoládou. Večerní program jsme věnovali celotáborové hře carccassone.

Úterý 13.2.2018

Ráno jsme se probudili do krásného počasí, které nám vydrželo celé dopolední lyžování. Někteří si poprvé vyzkoušeli jízdu na kotvě a i naši poslední “nelyžaři” už sjeli sjezdovku a vyjeli na vleku. Za odměnu dostali k obědu výtečnou rajskou s těstovinou. Po odpoledním klidu jsme uspořádali dětem štafetový závod o další díly skládačky do celotáborové soutěže. Po večeři jsme si vyzdobili trička motivy ze Star Wars…. což děti ohromně potěšilo. PS Vítka dneska asi navštíví zoubková víla:-)

Středa 14.2.2018

K snídani jsme si dali rohlíky a kuličky s mlékem. Někteří z nás se vydali na sjezdovku, kterou sjížděli až do oběda. Ti co zůstali na chalupě si malovali a po svačině šli bobovat. Dopoledne si užili obě dvě skupiny skvěle. K obědu jsme měli vynikající kuře na paprice s knedlíkem, pan kuchař nestíhal nahřívat knedlíky, jaká byla fronta na přidání. Po obědě jsme se vydali na krátký výlet na nedalekou louku kde jsme utvořili týmy a tvořili nejvyšší horu ze sněhu, dále jsme zkoulovali Davida, který nám utíkal, ale podařilo se nám ho zdolat. K večeři jsme měli čočku s vajčkem, to nám taky šmakovalo. Podlézali jsme koště a ti nejzdatnější to zvládli i na 4 korálky, poté jsme pokračovali v táborové hře carccassone.

Čtvrtek 15.2.2018

Ráno jsme se vzbudili do nejmrazivějšího rána, k snídani byly kuličky a rohlíky, vše dle chuti strávníků. Po snídani jsme vyrazili všichni na svah a i těm nejmenšm se podařilo sjíždět svah samotným. K obědu jsme měli pórkovou polévku a rizoto. Po obědě jsme šli ven a zahráli jsme si žabáky a “stolní” fotbálek. K večeři byla velmi oblíbená krupicová kaše, včichni měli čokoládu až za ušima. Poté jsme pokračovali v táborové hře carccassone, bylo vyhlášní výsledků a rozdán cen dle umístění. Dnes jsme dokonce oslavili 8. narozeniny Tédy. PS návrat je plánován na 17 hodinu.

Pátek 16.2.2018

Přes noc nám nasněžilo 8 cm krásného sněhu a tak jsme po snídanmi, zbalení všech věcí vyrazili stavět sněhuláky a jiné sněžné stavby. K obědu jsem si dali výborný smažák s barmborami, stihli jsme fandit Sáblíkové na olympiádě a pak rozdat poslední věci, naložíme vše do autobusu a vyrazíme domů. Do Prahy dojedeme kolem 17:00, možná o trochu dříve.

Posted in Nezařazené.